شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه
ترکیه را می توان به عنوان یکی از بهترین و البته مناسب ترین مقصد های مهاجرتی برای ایرانیان دانست که هر ساله بخش قابل توجهی از هموطنانمان، اقامتش را دریافت می کنند. دولت ترکیه هم سعی کرده تا برای جذب سرمایه گذاران بیشتر، شرایط ایده آل تری را برای آنها قرار دهد. خرید ملک اقساطی در ترکیه یکی از بهترین و البته مناسب ترین راه هایی است که در این حیطه وجود دارد.

در واقع متقاضیان می توانند با استفاده از این روش ، ملکی مناسب را در ترکیه خریداری کرده و از این طریق نسبت به دریافت اقامت در آن اقدام کنند. فشار اقتصادی کمتر، توانایی خرید املاک بهتر، پروسه ایمن و کارآمد، خید وکالتی و… گوشه ای از مزیت های خرید ملک اقساطی در ترکیه است. با این حال کم نیستند افرادی که هنوز به خوبی با این روش آشنایی نداشته و جنبه های مختلف آن را نمی دانند. ما در ادامه این مقاله سعی داریم تا مرور واضحی بر روی آن داشته و جنبه های مختلفش را خدمت شما عزیزان بیان کنیم؛ لذا بهتر است حتما ما را تا انتها همراهی فرمایید.

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه
شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه
   

چگونگی خرید ملک اقساطی در ترکیه

 

سهولت در خرید را می توان به عنوان یکی از مهمترین موضوعاتی دانست که موجب شده تا خرید ملک اقساطی در ترکیه به محبوبیت بسیار زیادی برسد. در واقع حوزه ساختمان سازی در ترکیه رونق بالایی دارد. همین عامل هم باعث شده تا شرایط خرید اقساطی در آن بسیار مناسب باشد. به نحوی که شما می توانید ملک مورد نظر خود را با اقساط ده ساله هم خریداری کنید.

در بسیاری از حالات شما می توانید تنها 10 درصد از مبلغ ملک را در ابتدا پرداخت کرده و مابقی را در اقساط بلند مدت پرداخت نمایید. برای مثال جهت خرید یک خانه 2 میلیاردی، کافی است در ابتدا 700 میلیون الی یک میلیارد را به مشتری داده و مابقی را در اقساط 40 میلیونی بپردازید. این رویه اجازه می دهد تا افراد بتوانند قدرت خرید بیشتری داشته و در نتیجه املاک بهتری را با فشار اقتصادی کمتر خریداری کنند. این موضوع به عنوان یکی از مهم ترین مزیت هایی شناخته می شود که باعث شده تا بخش زیادی از متقاضیان به این سمت خرید آپارتمان در استانبول گرایش یابند.

 
چگونگی خرید ملک اقساطی در ترکیه
چگونگی خرید ملک اقساطی در ترکیه
 

نکات مهم برای خرید اقساطی ملک در ترکیه

 

قبل از اینکه بخواهید نسبت به خرید اقساطی ملک در ترکیه اقدام کنید، بایستی مجموعه ای نکات و و الزامات را در نظر داشته باشید. مورد اول این است که خرید شما اعم از نقدی یا اقساطی، برای اداره مهاجرت ترکیه حائز اهمیت نیست. بلکه تنها خرید یک ملک و انتقال سند آن است که می تواند پروسه دریافت اقامت را برای شما تضمین می کند.

به عبارت ساده تر، خرید اقساطی تنها یک قرارداد میان خریدار و فروشنده است. افزون بر این موارد، انتقال ملک بعد از تسویه نهایی صورت می گیرد. یعنی بعد از پرداخت تمام اقساط شما به صاحب آن ملک تبدیل شده و می توانید پروسه دریافت اقامت خود را آغاز کنید.

قیمت ملک و شرایط اقساط هم فاکتور دیگری است که متناسب با نوع فروشنده و البته شهر آن تغییر می کند. برای مثال اگر قصد خرید اقساطی ملک در استانبول را داشته باشید، یقینا باید هزینه های بیشتری را بپردازید. اما در مقابل انتخاب های بهتری داشته و می توانید با شرایط مناسب تری خرید خود را انجام دهید. البته خرید ملک در مناطق کم جمعیت تر ترکیه می تواند هزینه های کمتری را بر دوش شما تحمیل کند، اما یقینا امکانات مناطق بزرگتر را نخواهید داشت.

 

مدارک لازم برای خرید ملک اقساطی در ترکیه

 

یکی از مهم ترین مولفه هایی که ذهن خریداران را به خود درگیر می کند، مدارک لازم برای خرید ملک اقساطی در ترکیه است. در حقیقت اغلب آن ها تصور می کنند که ممکن است مدارک مورد نیاز برای این پروسه، با خرید نقدی ملک متفاوت باشد. اما باید عنوان کنیم که تفاوتی در این میان وجود ندارد. به همین جهت باید مدارک زیر را ارائه دهید.

 
  1. پاسپورت یا مدارک شناسایی خریدار
  2. سند ملک مورد نظر
  3. اظهارنامه ارزش ملک از شهرداری منطقه
  4. بیمه اجباری زلزله ساختمان‌ها
  5. حضور یک مترجم قسم خورده و دو شاهد برای خریداران خارجی که تسلطی بر زبان ترکی ندارند.
  6. یک عکس از فروشنده و دو عکس از خریدار( مربوط به شش ماه گذشته)
 
نکات مهم برای خرید اقساطی ملک در ترکیه
نکات مهم برای خرید اقساطی ملک در ترکیه
 

شما می توانید با ارائه این مدارک و رعایت شرایط کلی خرید خانه در ترکیه، یک آپارتمان یا زمین مناسب را در این کشور خریداری کنید. البته به خاطر داشته باشید که اگر خرید شما به صورت وکالتی صورت گیرد، باید کپی برابر با اصل وکالتنامه و ترجمه رسمی آن هم ارائه شود.

 

بهترین شرکت برای خرید اقساطی خانه در ترکیه

 

خرید اقساطی ملک در ترکیه را می توان به عنوان فرصت بی نظیری تلقی کرد که می تواند شرایط مهاجرت شما به این کشور را تسهیل کند. با این اوصاف باید عنوان کنیم که این روش هم پیچیدگی های خاص خود را دارد.

برای مثال اگر به دنبال خرید اقساطی ملک در استانبول باشید، با طیف بسیار زیادی از شرکت های ساخت و ساز مواجه خواهید شد که وعده های مختلفی به شما می دهند. متاسفانه در بسیاری از این موارد، کلاهبرداری هایی مختلفی صورت می گیرد که به زیان خریداران تمام می شود. همین موضوع باعث شده تا اغلب متقاضیان، از یک شرکت حرفه ای برای پروسه خرید اقساطی ملک در ترکیه کمک گیرند.

گات ترکی یکی از معتبر ترین و البته قدیمی ترین شرکت هایی است که در این زمینه فعالیت دارد. گروه ما با تکیه بر شناخت و تجربه بالایی که در این حیطه دارد، می تواند بهترین گزینه ها را به شما معرفی کرده و این پروسه را برای شما تسهیل کند. چنانچه شما هم تمایل دارید نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام کنید، می توانید هم اکنون با کارشناسان ما در گات ترکی تماس حاصل فرمایید.

 
oghost
ارسال دیدگاه